Inteligentní elektroinstalace od ABB: letošní novinky

16.03.2015 15:00

Nové snímače přítomnosti pro systém ABB i-bus® KNX

Snímač přítomnosti automaticky detekuje přítomnost osob v místnosti. Jeho snímací schopnosti jsou výrazně lepší než u běžných snímačů pohybu. Tyto snímače však neřídí pouze osvětlovací soustavy. Prázdné kanceláře s rozsvíceným osvětlením a naplno běžící klimatizací jsou již historií.

Nové snímače přítomnosti nabízejí zcela originální design a vynikající detekční schopnosti a kromě toho také nové možnosti v nastavení aplikačního programu. Jsou nabízeny ve dvou velikostech Busch-Prasenz Mini KNX a Busch-Prasenz KNX. Kromě velikosti se tato provedení liší různou oblastí zachycení, jak sedících, tak stojících osob, při dané montážní výšce. Obě velikosti snímačů jsou nabízeny ve dvou verzích, a to základní a premium s rozšířenými funkcemi.

Vidět a přitom nebýt viděn, to je to, co nejlépe charakterizuje nové snímače přítomnosti ABB i-bus® KNX. Plochý design a barevné varianty – bílá a hliníková stříbrná, plně ladí s interiérem bez toho, aby byly sníženy detekční vlastnosti. Řadu snímačů přítomnosti vhodně doplňuje již zmíněný snímač pohybu Busch-Wachter® Sky KNX pro instalace na zvýšené stropy.

Všechna provedení jsou jednoduše upevnitelná do dutých stropů pomocí pružinové svorky, anebo je možné je s využitím elektroinstalačních krabic montovat na povrch.